Üye girişi Üye ol
Şu anda 21 kişi
Çocuk Bahçesi'nde.

Yüreğinin Kapısı Varsa Eğer

Farklı dünyaların yüreklere değen kapıları Neomarin’de bir kez daha aralanıyor

Neomarin Çocuk Kültür Merkezi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası’nda Akgün Akova’yı ikinci kez konuk ediyor. 31 Mart Cumartesi günü çocuklarla ilk kez bir araya gelen Akgün Akova, “Yolda Sevince Rastladım” temalı fotoğraf atölyesini aktif yaratımı hedefleyen bir “workshop” tasarımıyla sunmuştu.  ECE Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilen Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi Çocuk Kültür Merkezinde , fotoğraf sanatını çocuklara yaklaştırmayı hedef alan atölye, bu kez “Yüreğinin Kapısı Varsa Eğer” başlığıyla sunulacak.

Edebiyat yapıtları, ülkemizi dünyaya tanıtan beş bini aşkın fotoğrafı ve yüzlerce gezi yazısıyla yurtdışında da adından övgüyle söz edilen sanatçımız; sanatsal yaratım ile çocuk gelişimi arasındaki bağı doğru metotlarla kuvvetlendirmek, çocukları sosyal düzeyde kendilerini dolaysızca ifade eden bireylere dönüştürmek yönünde pek çok önemli çalışmaya da imza atmış. 21 Mart Cumartesi günü 13.30 – 15.00 saatleri arasında Akgün Akova’nın liderliğiyle gerçekleştirilecek olan atölye; fotoğraf sanatı yoluyla, çok boyutlu görme biçimlerini çocuk algısıyla tanıştıracak. Atölye aynı zamanda çağdaşlaşmış toplumların birincil yapıtaşı olarak kabul edilen “sentez” yeteneğini sanatı ve sanat yapıtını merkeze alarak geliştirmeye dayalı.

“Akgün Akova İle Yaratıcılık ve Fotoğraf Atölyesi”, Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi’ni ziyaret ederek Çocuk Kültür Merkezi’nin farklı havasını solumak isteyen tüm çocuklara açık ve ücretsiz.  Söz konusu yaratıcı saatler, GA Çocuk’un deneyimli ekibiyle de desteklenecek. Farklı dünyaların yüreklere değen kapıları Neomarin’de bir kez daha aralanacak. Görmek, görülmek ve göstermek arasındaki ilişkiyi mümkün olan en aktif biçimde kuran bir sanat dalı olarak fotoğrafa objektifin ardından bakmak isteyen tüm çocuklarımız davetlidir.
Akgün Akova Hakkında
Hacettepe Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü ve İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü'nü bitirdi. Bugüne dek altı şiir, üç deneme, altı fotoğraf, yedi gezi ve bir tanıtım kitabı olmak üzere yirmi üç kitabı yayınlanan Akova’ya 1993 Truva ve 2003 Dionysos Şiir Ödülleri verildi. Sanatçının gerçekle düşü içiçe geçirerek Saraybosna'yı anlattığı bir bölümün de yer aldığı "Yıkık Bir Çocuk Bahçesi Gibiydi Yüzü", 1998 Dil Derneği Ömer Asım Aksoy Ödülü'nü kazandı. Yapıtları birçok dile çevrilen Akova'nın internet sitelerinde ve antolojilerde birçok yazısı ve  şiiri bulunuyor. Sanatçı bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında üniversite, dernek, şirket ve özel okullarda binden fazla söyleşi ve dia gösterisi gerçekleştirdi, konferanslar verdi. TRT ve Açık Radyo’da sunuculuk, metin yazarlığı ve program yapımcılığı yaptı. Kadir Has Üniversitesi, Akademi İstanbul ve Eyüboğlu Eğitim Kurumları’nda “Yaratıcılık” dersleri verdi.
Türkiye’yi tanıttığı beş bini aşkın fotoğrafı ve dört yüzü aşkın gezi yazısı Voyager, Skylife, National Geographic, Varan Yol Boyunca, Ulusoy Travel, Fotoğraf, Marie Claire Maison, Alive, Leven In Turkije, Doğa ve Gezi dergilerinde yayınlandı. NTV’nin internet portalı ntvmsnbc.com’da Türkiye “Rota”larını yazdı ve fotoğrafladı. “Dört Mevsim Bolu”, “Dört Mevsim Isparta”, "Dört Mevsim Polonezköy", "Kırlangıcın Kanadı Datça" ve "İstiklal Yolu İnebolu-Ankara" projelerini gerçekleştirdi. Sanatçı 1998 - 2006 arasında Voyager Dergisi'nde seyahat editörü olarak çalıştı. Şu sıralar National Geographic ve THY'nin Skylife dergilerinde yazı ve fotoğraflarını yayınlıyor; "Dört Mevsim Maçka", "Bir Bisikletin İki Tekerleği: Türkiye ve Hollanda" ve "Bir Aynada İki Ülke: Türkiye ve Polonya" çekimlerini sürdürüyor. İstanbul Oyuncak Müzesi'nde "Yaratıcılık Seminerleri" veriyor ve birçok firma için özel projeler üretiyor.

Yer:     Neomarin Pendik Alışveriş Merkezi
Tarih: 21 Nisan 2012, Cumartesi 
Saat:   13.30-15.00

Yorum yazın

Ad * :    
Soyad * :    
Email :     
Yorum :
Kayıtlı yorum bulunmamaktadır.
Balık
Savaşı, küçük bir çocuğun gözünden anlatan, umut dolu bir roman!

Sanal Bebek |  Gizlilik  İlkeleri   | Site Haritası  | Reklam |   Bize Ulaşın 

Bu sitede yer alan bilgiler,insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup,tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten,konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız. Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.

Tasarım