Üye girişi Üye ol
Şu anda 21 kişi
Çocuk Bahçesi'nde.

Gitar nasıl müzik yapar?

Bir gitarın tellerine dokunduğumuzda tel titreşerek ses çıkarmasına sebep olur. gitarda yer alan farklı kalınlıklardaki altı tel aynı gerginlikte değildir. İşte bu  yüzden hepsi farklı sesler üretir. Gitarist çalmaya başladığında parmaklarından birini dokunduğu telin üzerine bastırır. Parmağının pozisyonuna göre, telin dokunduğu yerdeki titreşimi azaltır. bu da ona farklı notalar çalma olanağı sağlar. 

Telin titreşimi yeterince güçlü bir  ses  çıkarmaz, ama bu titreşim gitara aktarılır. Gitarın içindeki hava titremeye başlayınca bu durum sesi çoğaltır. Bizim işittiğimiz de bu sestir. 

Gitar telli bir  müzik aletidir, tıpkı yaylı çalgı olarak adlandırılan keman, piyano, kontrbas gibi.  bir  orkestrada bu aletler ön tarafa yerleştirilir, çünki çıkardıkları sesler ötekilere göre  zayıftır.
Balık
Savaşı, küçük bir çocuğun gözünden anlatan, umut dolu bir roman!

Sanal Bebek |  Gizlilik  İlkeleri   | Site Haritası  | Reklam |   Bize Ulaşın 

Bu sitede yer alan bilgiler,insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup,tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten,konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız. Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.

Tasarım