Üye girişi Üye ol
Şu anda 21 kişi
Çocuk Bahçesi'nde.

Çocuklarda İdrar Yolları İltihabı

Bebeklerde aşırı huzursuzluk, beslenme bozukluğu, kusma, ishal, ateş, uyku bozuklukları, kilo almama gibi durumlarda idrar yolu iltihabı da düşünülmelidir.
Boşaltım sistemi organlarından herhangi biri, böbrekler, idrar torbası ya da bunlar arasındaki kanallar, bakteriler nedeniyle iltihaplanabilir. Büyükçe çocuklar, sık idarar yapma, idrar yaparken ağrı, yanma gibi şikayetlerde bulunabilirler. İdrarın pembe renkli ya da bulanık olması, idrar kokusunda değişiklik, ateşin yükselmesi, halsizlik, iştah kaybı, karın ağrısı, yatağını ıslatmayan çocuğun tekrar yatağını ıslatması gibi belirtiler görülebilir.

Siz nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  • Küçük çocuğunuz hasta görünüyorsa, büyük çocuğunuz sık sık idrara çıkıp idrarını yaparken ağrı ve sızıdan yakınıyorsa idrarını kontrol edin. Bulanık, renkli ve kötü okulu olup olmadığına bakın.
  • Çocuğunuza bol su içirin, böylelikle böbrekler çalışıp iltihabı atabilir.
  • Arpa ve mısır püskülü çayı da iyi gelebilir.
  • Çocuğunuz idrarını yaparken ağrı ve sızıdan şikayet ediyorsa idrar you iltihabı geliştiğinden şüphe ediyorsanız hemen doktorunuza boş vurun. Doktor idrar tahlili ve kültürü yaparak teşhis koyup, uygun antibiyotik tedavisi verir. İdrar yolu enfeksiyonlarında tedavi süresi biraz uzun tutulmaktadır. Doktorudunuzun söylediği süreyi tamamlayın.
Balık
Savaşı, küçük bir çocuğun gözünden anlatan, umut dolu bir roman!

Sanal Bebek |  Gizlilik  İlkeleri   | Site Haritası  | Reklam |   Bize Ulaşın 

Bu sitede yer alan bilgiler,insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup,tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten,konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız. Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.

Tasarım