Üye girişi Üye ol
Şu anda 21 kişi
Çocuk Bahçesi'nde.

Çocuklar İçin Uluslararası Fotoğraf Yarışması

“National Geographic Çocuklar İçin Uluslararası Fotoğraf Yarışması” devam ediyor. Yarışma geçen yıl olduğu gibi bu yıl da iki adımda gerçekleşecek.

Önce Ulusal Yarışma düzenlenecek ve insan, hayvan, manzara ve mizah kategorilerinin Türkiye birincileri seçilecek. Sonra da birinciler, ülkemizi ABD’de yapılacak Uluslararası Yarışma’da temsil edecek. Dünyanın dört bir yanından binlerce çocuğun katılacağı yarışmanın bir de büyük ödülü var.

Fotoğraflar jüri tarafından yaratıcılık ve fotoğraf kalitesi kriterlerine göre değerlendirilecek. Son katılımın 31 Ekim 2009 olduğu ulusal yarışmada dereceye girenler, National Geographic Kids dergisinin Aralık 2009 sayısında ilan edilecek. Söz konusu fotoğraflar daha sonra ABD’deki Uluslararası Yarışma’ya gönderilecek.


Yarışmanın Ödülleri

* Uluslararası Yarışma’da birinci olarak Büyük Ödül’e layık görülecek NG KIDS okuru, ABD’nin başkenti Washington, D.C.’ye tüm masrafların karşılanacağı bir gezi kazanacak ve bu gezi sırasında National Geographic Society’nin merkez binasını ziyaret etme fırsatını yakalayacak.
* Ulusal Yarışma’nın kategori birincileri Nikon Coolpix P90 fotoğraf makinesi kazanacak.
* Her kategoride ilk üçe girenlere bir yıllık National Geographic Kids üyeliği hediye edilecek.

Katılım Koşulları
Yarışma, National Geographic çalışanları, birinci derece yakınları ve yarışmayla herhangi bir şekilde bağlantısı olanlar hariç 6-14 yaş arasındaki tüm National Geographic Kids okurlarına açık.

Kurallar:
* Fotoğraflar son üç yıl içinde, dijital ya da analog makine ile çekilmiş olabilir. Ancak tarafımıza renkli veya siyah beyaz kart baskı olarak gönderilmelidir. Kart baskıların uzun kenarı en az 18 cm, en fazla 30 cm olmalıdır. Daha önce National Geographic Society’nin herhangi bir yarışmasında ödül almış fotoğraflar kabul edilmez.

* Fotoğraflara teknik müdahale yapılmamalıdır. Birden fazla fotoğrafın montajlanmasıyla oluşturulan, fotoğrafın orijinalinde olmayan herhangi bir öge eklenmiş ya da var olan ögelerden herhangi biri silinmiş fotoğraflar kabul edilmez. Ancak, fotoğrafın orijinal niteliğini bozmayacak oranda kadrajlanmış, kontrast, aydınlık ve renk ayarı yapılmış fotoğraflar kabul edilir. İstendiğinde fotoğrafların orijinal diapozitif, negatif veya dijital dosyaları tarafımıza gönderilecek şekilde hazır bulundurulmalıdır. Dijital dosyalar, müdahalede bulunulmamış, fotoğraf makinesiyle çekildikleri ilk halleriyle istenecektir.

* Yarışmaya gönderilen her fotoğrafın arkasına silinmeyecek şekilde yarışma kategorisi, fotoğrafın ismi, fotoğraf altı bilgisi, yarışmacının adı, soyadı ve yarışmaya katılma izni veren velinin adı, soyadı, adresi ve telefon numarası yazılmalıdır. Aynı zamanda her yarışmacı gönderdiği her bir fotoğraf için dergideki formu doldurup fotoğraflarıyla birlikte tarafımıza göndermekle yükümlüdür. Katılım formunun fotokopisiyle yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

* Yarışmanın katılım formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Formdaki yazı alanının yeterli olmaması halinde bir dosya kağıdına da devam edilebilir. Fotoğrafların zarar görmemesi için koruyucu karton ile paketlenmeleri önerilir. Çerçevelenmiş ya da paspartulu baskılar gönderilmemelidir.

Başvuru adresi: National Geographic Kids Çocuklar İçin Uluslararası Fotoğraf Yarışması 2009. Doğuş İletişim: Eski Büyükdere Caddesi, USO Center, No: 61 Maslak, 34398 İstanbul
Balık
Savaşı, küçük bir çocuğun gözünden anlatan, umut dolu bir roman!

Sanal Bebek |  Gizlilik  İlkeleri   | Site Haritası  | Reklam |   Bize Ulaşın 

Bu sitede yer alan bilgiler,insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup,tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten,konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız. Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.

Tasarım