Üye girişi Üye ol
Şu anda 21 kişi
Çocuk Bahçesi'nde.

Bulutlar nasıl oluşur?

Deniz, göl ve nehirlerdeki suyun küçük bir  bölümü buhara dönüşerek havayla karışır. Bu buhar görünmez bir  gazdır. 

Soğuyan buhar yeniden sıvı haldeki suya dönüşür. Bunu, sıcak su dolu bir tencerenin üzerine koyacağın soğuk metal kapak sayesinde sen de görebilirsin. Tencereden çıkan buhar metal kapağın üzerinde küçük su damlacıkları oluşturur. 

Bulutlar da aynı şekilde oluşur. Deniz ya da topraktaki su buharı gökyüzüne yükselir. Soğuk havaya rastladığında ise küçük damlacıklara dönüşür. Bu damlacıklar o kadar küçüktür ki, toz zerrecikleri gibi havada asılı kalırlar. İşte bulutları da onlar oluşturur.

İyice kalınlaşan bulut ışığı yeterince geçiremeyince, bize gri gibi görünür. Buna karşılık daha ince ve küçük olanlar ise beyazlaşır, çünki onlar güneş ışınlarını geçirirler. 
Balık
Savaşı, küçük bir çocuğun gözünden anlatan, umut dolu bir roman!

Sanal Bebek |  Gizlilik  İlkeleri   | Site Haritası  | Reklam |   Bize Ulaşın 

Bu sitede yer alan bilgiler,insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup,tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten,konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız. Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.

Tasarım