Üye girişi Üye ol
Şu anda 21 kişi
Çocuk Bahçesi'nde.

Kulağa-Burna-Göze Yabancı Cisim Kaçması

Çocuğunuzun burnuna yabancı bir cisim kaçmışsa elinizle çıkarmaya çalışmayın. Bu, cismi daha da ileriye itmeye sebep olabilir.Fasulye, nohut gibi su çekip şişebilen cisimler daha da tehlikelidir, acele davranılmalıdır.Birden gelişen nefes darlığı, uzun zaman devam eden koyu renkli, kokulu burun veya kulak akıntısı yabancı cismi düşündürmelidir.

Çocuğunuza nasıl yardımcı olabilirsiniz ?    

  • Kulağa canlı böcek kaçması durumunda, böceği öldürmek için dış kulak yoluna alkol, gliserin veya zeytin yağı damlatarak derhal doktora götürün.
  • Fasulye, nohut gibi su alınca şişmeyen bir cisim olduğundan eminseniz, çocuğunuzu bir havluya sarıp, sorunlu kulak üste gelecek yan yatırın.Sorunlu kulağa birkaç damla ılık su akıtın.DAha sonra başını sorunlu kulak aşağı gelecek şekilde yan yatırın. Sorunlu kulağa bir kaç damla ılık su akıtın.Daha sonra başını sorunlu aşağı gelecek şekilde yan çevirin.Su geri gelirken kulağa kaöan cisim de geri gelebilir. Bunda başarılı olamazsanız derhal doktora götürün.
  • Çocuğunuzun burnuna bir şey kaçtığından şüphe ediyorsanız, sümkürebiliyorsa, her seferinde burun deliklerinden birini kapatarak sümkürtün. Cisim çıkmazsa, kendiniz çıkartmaya uğraşmayın derhal doktora götürün.
  • Çocuğunuzun gözüne bir şey kaçmışsa, bol su ile gözlerini yıkayın.Su dolu kova içine başını sokup, gözler açıp kapatılarak da bu işlem yapılabilir. Kaçan cismi göz akının üzerinde görebiliyorsanız, tüylü olmayan temiz bir bezin nemli köşesiyle çıkartmaya çalışın.
Balık
Savaşı, küçük bir çocuğun gözünden anlatan, umut dolu bir roman!

Sanal Bebek |  Gizlilik  İlkeleri   | Site Haritası  | Reklam |   Bize Ulaşın 

Bu sitede yer alan bilgiler,insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup,tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten,konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız. Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.

Tasarım