Üye girişi Üye ol
Şu anda 21 kişi
Çocuk Bahçesi'nde.

10 – 12 Yaş Çocuklarda Gelişim

Bedensel Gelişim açısından çocuklar bu dönemde bireyselleşmenin ilk adımlarını atarak bir birey olarak toplumda yer almaya başlarlar. Bedensel büyümelerinde yavaşlama olur. Kız çocukları erkek çocuklara kıyasla bedensel gelişimleri daha erken başladığı için daha iri görünürler.

Zihinsel Gelişim açısından çocuklarda bu dönemde benmerkezci düşünme ve konuşma hakimdir. Problemlere daha mantıklı çözümler üreterek kuralları kavrarlar. Zihinsel açıdan en belirgin özellik; çocuğun bu dönemde sıralama, sınıflama ve karşılaştırma işlemleri içim çeşitli şemalar oluşturabilmesidir.

Sosyal ve Duygusal Gelişim açısından çocuk bu dönemde yaptıkları işlerle ilgili beğeni toplamak ve ilgi görmek ister. Takdir edilmediği sürece yaptıklarının değersiz olduğunu düşünür. Kendini yetersiz hissetme ve aşağılık duygusu bu dönemin en büyük problemidir. Çocukluk dönemin bitişi olan bu dönem çocukların kararsız görünmelerine neden olur. Ve bu yüzden genellikle çocuklar öfkeli ve çabuk kızan davranışlar sergileyebilirler

Doğa Koleji

Balık
Savaşı, küçük bir çocuğun gözünden anlatan, umut dolu bir roman!

Sanal Bebek |  Gizlilik  İlkeleri   | Site Haritası  | Reklam |   Bize Ulaşın 

Bu sitede yer alan bilgiler,insanları sağlıkları hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup,tıbbı tedavinin mutlak surette bir hekim tarafından yapılması zorunludur.Bilgilerin yanlış veya uygunsuz kullanımından doğacak mağduriyetten,konu içeriğini yazan veya düzenleyen kişiler sorumlu değildir. Sitedeki bilgilere dayanılarak teşhis ve tedavi yapmayınız. Bu siteyi ziyaret etmek ve/veya siteye üye olmakla bunları kabul etmiş sayılırsınız.

Tasarım